Taşmekan Restaurant

Dupnisa Mağarası’ndan sonra aynı yolu ters yönde takip ederek önce Demirköy‘e gittik. Saat, öğleden sonrayı bulduğundan çok acıkmıştık. İğneada-Demirköy yolu üzerinde geçerken gördüğümüz ve uzaktan çok beğendiğimiz restorana gidelim dedik. Demirköy-İğneada yolu 4.km’de bulunan restoran, tepelere çıkan yolda bir düzlük üzerinde çok güzel bir taş bina ve bahçesinde ahşap kamelyaları olan bir yer. Manzara mükemmel. Etraf yemyeşil dağlar ve aşağıda Demirköy merkezi yer alıyor. Demirköy zaten dağların arasında, çukurda kalan bir ilçe.

tasmekan-restaurant1

tasmekan-restaurant2

tasmekan-restaurant4

tasmekan-restaurant7

Restoranda mevsiminde oğlak vs. de bulunuyormuş; ama o anda sadece köfte ve biftek varmış. Eti kiloyla sipariş alıyorlar. İkisini de deneyelim diye 250’şer gram söylüyoruz, yanında da salata ve yoğurt… Yemekler gelene kadar yorgunluktan yığılan eşimi kamelyada bırakıp etrafı dolaşıyorum. Bu restoranda ahşap işlere meraklı birisi var galiba. Ağacın şeklini bozmadan yapılmış salıncak, sandalye vb. dikkatimi çekiyor.

tasmekan-restaurant3

Binanın dış cephesi taş; ama içerisi ahşap. Çok güzel çiçekler içinde her yer… Yemeklerin masaya gittiğini görünce hemen koşuyorum. Çok acıkmışız ki önce biraz yedikten sonra fotoğraf çekmek aklıma geliyor:)

tasmekan-restaurant5

tasmekan-restaurant6

Et çok güzel, yumuşacık; köfte ise çok lezzetliydi. Salata ve yoğurt da çok güzeldi. Sadece normal fırın ekmeği olmasını yadırgadım. Keşke mis gibi tam buğday unlu köy ekmeği olsaydı ve hafif kızartıp getirselerdi. O zaman harika olurdu. İğneada civarına yapılacak bir gezide bu restoranın harika manzarası eşliğinde lezzetli yemeklerini tavsiye ederim.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.You can leave a response, or trackback from your own site.
One Response
  1. ceren says:

    ay yazarken çok yoruldum ama çok teşekkür ederim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir